10 niezbędnych rzeczy na zimowe spacery

28 czerwca 2021 Porady

Zadaniem bielizny termicznej jest utrzymanie ciepła i nie dopuszczenie do przegrzania podczas aktywnego ruchu. Model "Snowy" rosyjskiej marki Sivera radzi sobie z tym zadaniem doskonale. Jedna z najcieplejszych w branży outdoorowej, ta bielizna termiczna wykonana jest z tkaniny Polartec Power Stretch Pro o gęstości 240 g/m², która stosowana jest w kurtkach polarowych. "Snowy's jest na rynku od ponad 10 lat i w tym czasie prawie się nie zmienił - okazał się tak dobry, że nie ma wiele do dodania. Jest wygodna, przytulna, z wewnętrzną warstwą z polaru - nie chcesz jej zdejmować.

Kamizelka puchowa

Kurtka puchowa na czas wolny. Ta kurtka puchowa może być noszona jako ciepłe okrycie wierzchnie lub jako warstwa wierzchnia na polarze. Kurtka Haglofs Essens Down może być również przechowywana w plecaku, na wszelki wypadek, ale możesz o niej zapomnieć, dopóki zimno ci nie przypomni. Waży mniej niż 200g i jest tak duża jak jabłko lub dwa po spakowaniu. Haglofs ma również syntetyczną wersję kamizelki Essens Mimic - jest ona nieco cięższa i mniej kompaktowa, ale równie ciepła.

Spódnice puchowe

Dziewczynkom zawsze jest najzimniej, dlatego ten wybór ocieplanych spódnic jest stworzony specjalnie dla nich. Ta spódnica nie pozwoli Ci zmarznąć i będzie doskonałym uzupełnieniem każdego zimowego stroju - i na spacer, i na stok narciarski, i po prostu do miasta. Aby docenić wszystkie jego zalety, wystarczy przypomnieć sobie odczucia na wyciągu narciarskim lub na zimnym siedzeniu nieogrzewanego samochodu. Załóż ją na spodnie podczas długiego spaceru lub na stoku, a w mieście wygląda szczególnie dobrze z legginsami. Zamek błyskawiczny na całej długości pozwala na eleganckie zakładanie i zdejmowanie spódnicy oraz regulację głębokości rozcięcia po bokach.

Spodenki ocieplane

Ocieplane spodenki o długości ¾ docenili już narciarze i alpiniści. Ci pierwsi noszą je podczas silnych mrozów i do ogrzania się wieczorem w schronisku, ci drudzy używają ich podczas zimowych wspinaczek i w obozach bazowych. Spodenki można nosić pod spodniami membranowymi lub osobno na bieliznę termiczną, z wysokimi butami lub kozakami. Możesz też zabrać je ze sobą i położyć na wierzchu, jeśli zrobi się zbyt zimno. 

Rękawice

Miękkie, przytulne rękawiczki Sivera "Uksa" wykonane są z Polartec Power Stretch Pro - tego samego materiału co bielizna termiczna w tym wyborze. Jest bardzo elastyczny, doskonale zatrzymuje ciepło i ogrzewa nawet gdy jest mokry. Pasuje jak druga skóra, a dzięki minimalistycznemu wzornictwu doskonale sprawdza się zarówno w mieście, jak i w stroju sportowym. A jeśli na zewnątrz jest naprawdę zimno, możesz założyć na nie rękawiczki.

Mitenki

Klasyczne mitenki, które wyglądają jak klasyczne mitenki z dzianiny, ale są efektem zastosowania najnowszych technologii, z których słynie kanadyjska marka Arcteryx. Wykonane z Alpenexu, rodzaju polaru. Wygląda jak wełna i jest tak samo ciepła, ale jednocześnie jest bardzo miękka i ciepła, nawet jeśli rękawice zmokną po zabawie w śniegu.
Kolekcja Buff Knitted & Polar to szaliki dla tych, którzy nie lubią wełnianych szalików. Nie są kłujące, ponieważ wewnątrz znajduje się miękki polar, który jest miły dla ciała. Na zewnątrz jest to zwykły szalik dziergany, z tą różnicą, że nie trzeba poświęcać czasu, aby go pięknie zawiązać. A zestaw jaskrawych, oryginalnych kolorów to znak rozpoznawczy marki Buff, który wyróżnia ją spośród innych i pozwala wydobyć kolor spod każdego ubrania. Aby uzyskać kompletny zestaw, tę samą czapkę znajdziesz w kolekcji 

Ocieplacze do rąk i stóp

Ogrzewacze do rąk i stóp Therm-ic są źródłem ciepła, które szybko ogrzewa zimne dłonie i stopy. Są bardzo łatwe w użyciu, wystarczy zdjąć opakowanie i włożyć je do kieszeni, rękawiczek lub butów. Ciepło jednego podgrzewacza utrzymuje się przez 6-8 godzin. Jedną lub dwie pary takich ocieplaczy zawsze warto zabrać ze sobą na długi spacer - kosztują grosze i nie zajmują dużo miejsca, a mogą pomóc, zwłaszcza gdy rękawiczki lub buty są mokre.

Termos

Gorąca herbata na zaśnieżonej polanie lub na górskim stoku rozgrzewa ciało i duszę, dlatego dobry termos jest niezbędny podczas zimowych spacerów. Zaletą tego konkretnego modelu japońskiej firmy Zojirushi jest dobrze przemyślana pokrywa z przyciskiem. Taka konstrukcja pozwala na minimalną utratę ciepła podczas nalewania herbaty. Pojemność jednego litra jest optymalna dla większości sytuacji. No i oczywiście dużym plusem jest jasny wesoły kolor i oryginalny rysunek na korpusie.

Suszarka do butów

Tylko suche buty mogą być ciepłe. Wysuszyć buty po spacerze i nie uszkodzić ich pomoże tutaj taka elektryczna suszarka. Suszy buty dzięki strumieniowi ciepłego powietrza i jest bezpieczna nawet dla butów membranowych. Refresher V to najbardziej zaawansowany model marki Therm-ic. Posiada opcję światła UV do zwalczania bakterii i nieprzyjemnych zapachów, timer oraz gniazdo USB do podłączenia do gniazda zapalniczki samochodowej.

28 czerwca 2021 Porady