Niezobowiązujące stylizacje dla każdego pracownika zdalnego

11 października 2021 Porady

Niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem zdalnym na co dzień, czy też Covid-19 wymaga od Ciebie innej codziennej rutyny, istnieje prawdopodobieństwo, że wszyscy znaleźliśmy się na jednej lub drugiej rozmowie telefonicznej. Podczas gdy musieliśmy dostosować wiele aspektów naszego życia, praca zdalna ma pewne zalety i pewne wyzwania. Jednym z nich jest próba ustalenia, jak się ubrać.

Istnieje pewna sztuczka, jeśli chodzi o strój do pracy zdalnej. Podczas gdy zawsze chcemy wyglądać profesjonalnie, noszenie kompletnego garnituru we własnym domu byłoby kompletnym absurdem! Zamiast tego, bierzemy wskazówki zarówno z profesjonalnej, jak i wygodnej strony. Elementy stylu, takie jak designerskie okulary bezramkowe, spodnie do jogi i wygodne bluzki to właśnie styl pracy zdalnej.

Strój do pracy zdalnej 101

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania przy podejmowaniu decyzji o tym, jak się ubrać do pracy zdalnej, jest pamiętanie o swoim dniu pracy. Jeśli wiesz, że będziesz mieć spotkania, ważne jest, aby wziąć pod uwagę, czy będziesz występować przed kamerą. Jeśli tak jest, ważne jest, aby starać się wyglądać tak samo reprezentacyjnie jak w biurze.

Na przykład, jeśli jesteś właścicielem siłowni, a następnie strój siłownia będzie wielki dla spotkań online, które prowadzą za pośrednictwem kamery wideo. Jeśli jesteś właścicielem kancelarii prawnej, prawdopodobnie chcesz nosić bardziej konserwatywny strój ze skromnymi ubraniami, może projektant okulary bez krawędzi, i czesane włosy.

Chociaż jest to ogólna zasada kciuka za makijaż, włosy i strój górny, masz trochę swobody, jeśli chodzi o swoje dna. Jest wiele wygodnych opcji, które możesz połączyć z bardziej dopasowaną górą, ale radzimy nosić tylko ubrania, które nosiłabyś na zewnątrz.

Spodnie od piżamy lub bokserki mogą wydawać się bezpieczne, ale nigdy nie wiadomo, czy nie będziesz musiał wstać podczas rozmowy. Być może, aby wygonić psa z pokoju lub przedstawić prezentację na temat projektu, nad którym pracowałeś.

Z tego powodu przygotowaliśmy kilka naszych ulubionych stylów, które możesz wygodnie nosić w domu, nie martwiąc się, że Twoje long johny pojawią się w kamerze.

Produktywna Joga

Ubrania do jogi są naturalnie wygodne. Zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić swobodę ruchów, oddychający materiał, a także jako odzież sportowa, więc możesz je nosić zarówno w studio jogi, jak i na zakupy.

Jeśli pracujesz w tradycyjnym biurze, które wymaga stroju business casual, staraj się wybierać stroje do jogi, które można z łatwością nosić poza studiem. Unikaj topów na ramiączkach, które odsłaniają ramiona lub są wykonane ze zbyt prześwitującego materiału. Jeśli masz odsłonięte ramiona, możesz założyć kimono, blezer lub kardigan na top, aby wyglądał bardziej profesjonalnie. Upewnij się tylko, że nie będzie widać Twojego stanika sportowego!

Duża miękkość

Odzież sportowa nie jest jedyną opcją, jeśli chodzi o strój pracownika zdalnego. Istnieje wiele ubrań, które plasują się pomiędzy piżamą a odzieżą sportową. Materiały mogą być dopasowane lub działać jak odzież sportowa, ale materiał jest miękki jak piżama. To sprawia, że jest wygodny zarówno w dotyku, jak i w noszeniu.

Te rzeczy są dostępne w spódnicach, spodniach, szortach, topach i swetrach, dzięki czemu łatwo jest wypełnić swoją garderobę różnego rodzaju wspaniałymi rzeczami na dni robocze!

Pielęgnacja

Pracownicy zdalni dbają o swój kalendarz z wielu powodów. Jednym z nich jest chęć dowiedzenia się, czy danego dnia będą mieli spotkanie! Jeśli masz spotkanie, zwłaszcza spotkanie z klientem lub klientką, ważne jest, abyś wyglądał reprezentacyjnie. Dla każdego wygląda to inaczej.

Może lubisz nosić makijaż, układać włosy lub nosić biżuterię. Bez względu na to, jak się pielęgnujesz, nadal ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny, np. szczotkowanie włosów, zębów i oczyszczanie twarzy.

Możesz podnieść poprzeczkę, ubierając swoją odzież sportową w ciekawą biżuterię, makijaż lub designerskie okulary na receptę.

Tło wideo

Jeśli stwierdzisz, że praca zdalna będzie długotrwałym zajęciem, ważne będzie, abyś poświęcił trochę czasu i zadbał o tło swojego miejsca pracy. Kiedy zalogujesz się na swoje spotkanie online, co zobaczą inni? Czy będzie to ładunek prania lub brudne naczynia w tle? Czy niczego nie spodziewający się członkowie rodziny przypadkowo wejdą i przerwą Twoją rozmowę?

Wygląd Twojej lokalizacji jest tak samo ważny jak wygląd fizyczny. Dlatego poświęć trochę czasu i upewnij się, że jest on odpowiedni do pracy. Unikaj odbierania połączeń z łóżka, bez względu na to, jak kuszące może to być na początku pracy zdalnej. Upewnij się, że tło jest czyste, bez żadnych elementów rozpraszających, które mogą się pojawić.

Oświetlenie

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś zrobić sobie selfie (czyli prawdopodobnie każdy z nas!), wiesz jak ważne jest dobre oświetlenie. Złe oświetlenie może łatwo sprawić, że będziesz wyglądać na zmęczonego, wypranego lub jakbyś pracował w jaskini. Postaraj się wprowadzić dobre oświetlenie do swojego miejsca pracy. Najlepszym sposobem na to jest ustawienie biurka naprzeciwko naturalnego światła. W ten sposób naturalne światło będzie padać zza kamery na Twoją twarz. Zapobiega to powstawaniu odblasków lub niezręcznych cieni, zawsze prezentując Ciebie i Twój nowy strój do pracy zdalnej w najlepszym świetle!

Jeśli jesteś nowym pracownikiem zdalnym, witaj! Praca zdalna może być świetnym sposobem na zachowanie równowagi między pracą a życiem domowym. Podczas gdy obecne okoliczności mogą sprawić, że będzie to trudne do zauważenia, istnieją pewne atuty, którymi możesz się cieszyć już teraz. Jednym z nich jest niewątpliwie strój. Nie musisz się już martwić, że obcasy bolą Twoje stopy lub spodnie od garnituru, które po lunchu wydają się zbyt ciasne. Po prostu ciesz się jakimś swobodnym strojem, podczas gdy pojawia się całkowicie odpowiedni do pracy przez cały dzień.

11 października 2021 Porady