Treningi, które są inne i ekscytujące.

16 sierpnia 2023 Moda sportowa

Z czasem motywacja do ćwiczeń słabnie, a do treningu wkrada się rutyna. Ważne jest, aby znaleźć wyjście z tego kryzysu, aby nie zaprzepaścić swoich wyników. Dowiedz się, jak możesz urozmaicić swój trening.

Czego nauczysz się czytając ten post?

  • Jak zmotywować się do regularnych ćwiczeń
  • Jak urozmaicić swoje treningi?
  • Jakich akcesoriów możesz użyć, aby uczynić swój trening bardziej ekscytującym?

W skrócie

Z czasem organizm uodparnia się na przypływ adrenaliny towarzyszący nowym aktywnościom. Motywacja spada, gdy trening przestaje dawać satysfakcję. Pomogą w tym nawet niewielkie zmiany: zakup nowych ubrań i akcesoriów, wybór muzyki w tle czy podniesienie poprzeczki. Możesz zmotywować się poprzez wdrożenie programu treningowego lub dodanie nowego sprzętu do treningu. Gdy proste metody nie działają, warto spróbować czegoś bardziej ambitnego: zorganizowanych zajęć lub zupełnie nowego sportu.

1. mała zmiana - duży efekt

Musisz znaleźć sposób na podtrzymanie swojej pasji do ulubionej aktywności, gdy dopadnie Cię nuda. Jeśli ćwiczysz sam w domu, spróbuj fitnessu. Nawet te same ćwiczenia wykonywane w grupie lub w innym miejscu mogą być motywujące. Zmiana otoczenia może również sprawić, że trening będzie przyjemniejszy. Możesz przenieść codzienną sesję jogi z domu do parku lub zmienić trasę joggingu. Te drobne urozmaicenia aktywują inne części mózgu niż zwykle. Jest to ważne dla odczuwania radości.

Ćwiczenie 2 - Instrumenty

Jeśli jesteś przyzwyczajony do katapultowania się przez niekończące się nudne ćwiczenia, wprowadź do swojego treningu różnorodne akcesoria. Dzięki nim możesz bezpiecznie wykonywać czynności, których inaczej nie byłbyś w stanie wykonać. Na przykład taśmy do pilatesu zwiększają zakres ruchu i skuteczniej rozciągają. Ławka do brzuszków umożliwia prawidłowe wykonywanie tej popularnej metody wzmacniania mięśni brzucha bez obciążania pleców. Możesz poprawić swoją kondycję, używając skakanki. Do treningu siłowego można użyć ekspandera zamiast hantli lub ciężarków. Pozwoli to jednocześnie zwiększyć elastyczność i rzeźbę górnej części ciała.

W ostatnich latach piłka gimnastyczna stała się bardzo modnym i atrakcyjnym przyrządem. Zachwycają się nią nawet prestiżowe kluby fitness. Ćwiczenia na piłce świetnie wzmacniają całe ciało, poprawiają równowagę, odstresowują i wywołują uśmiech na twarzy! Na początku duża gumowa piłka może wydawać się dziecięcą zabawą. To zabawne, ale w rzeczywistości dość trudno jest na niej utrzymać równowagę.

Podnieś poprzeczkę

Ćwiczysz regularnie, ale nie widzisz rezultatów? Zwiększ tempo! Dodaj więcej powtórzeń, kolejną serię lub wydłuż trasę biegu. Szybciej zobaczysz rezultaty, jeśli zapewnisz swojemu ciału bardziej intensywny trening. Pamiętaj, aby stopniowo podnosić poprzeczkę. Wyznaczenie celu i stworzenie planu ćwiczeń może pomóc.

Stawiaj sobie nowe wyzwania

Czasami warto spróbować czegoś nowego zamiast trzymać się zwykłej rutyny treningowej. Możesz wypróbować nordic walking lub jazdę na rolkach zamiast joggingu raz w tygodniu. Będzie to miła odmiana mentalna, a twoje ciało będzie cieszyć się pracą innych mięśni. Istnieje wiele opcji nowych aktywności, od samodzielnego treningu siłowego lub treningu osobistego po pływanie, jazdę na rowerze i ściankę wspinaczkową. Taniec i aerobik to świetne sposoby na uniknięcie nudy, ponieważ uwalniają duże ilości endorfin, hormonu szczęścia.

Wystarczy drobiazg, by wrócić do regularnych ćwiczeń. Możesz zmotywować się do ćwiczeń, kupując nowy strój. Znajdź je na sklepiguana.pl i nie przestawaj ćwiczyć!

Źródło zdjęć: sklepiguana.pl, shutterstock.com

Joanna Marczyk

16 sierpnia 2023 Moda sportowa